Śląsk Wrocław zamroził pensje piłkarzom

24.04.2022

W sobotę Śląsk Wrocław doznał kompromitującej porażki 0:4 przed własną publicznością przeciwko Bruk-Betowi Termalice Nieciecza. Dzień później klub ogłosił, że w związku z tym postanowił zamrozić pensje zawodnikom.

Sytuacja Śląska Wrocław jest coraz gorsza. Wrocławianie mają nad strefą spadkową tylko trzy punkty przewagi, a w poniedziałek ten dystans może stopnieć do zaledwie jednego oczka. Co więcej, WKS nie potrafi wygrać domowej potyczki od listopada ubiegłego roku.

Na takową sytuację zareagować postanowił zarząd klubu, który w niedzielne popołudnie ogłosił, że zamroził pensje piłkarzy.

– W niedzielę, 24 kwietnia, doszło do spotkania zarządu klubu z kierownictwem pionu sportowego i trenerem I drużyny Śląska Wrocław Piotrem Tworkiem. W reakcji na rezultat oraz styl porażki WKS-u z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, zarząd klubu podjął decyzję o zamrożeniu kwietniowych wynagrodzeń zawodników I drużyny – czytamy w oficjalnym komunikacie Śląska.

Co więcej poinformowano, że do dyspozycji zarządu oddał się Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy dwukrotnych mistrzów Polski.