Benfica gromi w finale i wygrywa młodzieżową Ligę Mistrzów

26.04.2022

Czwarty finał i pierwszy triumf. Benfica Lizbona pokonała wczoraj Red Bull Salzburg aż 6:0 i po raz pierwszy zgarnęła młodzieżową Ligę Mistrzów. To kolejne potwierdzenie, że akademia w Seixal to jedno z najlepszych miejsc na świecie pod kątem szkolenia!

Jeszcze przed chwilą dorosłe ekipy tych klubów grały w Lidze Mistrzów. Red Bull Salzburg odpadł w 1/8 finału z Bayernem, zaś Benfica pokonała wtedy Ajax i dopiero w ćwierćfinale lepszy okazał się Liverpool. W młodzieżowej piłce to jednak topowe akademie w skali Europy i świata. Dla jednych i drugich to nie był pierwszy finał UEFA Youth League. W sezonie 2016/17 już Red Bull Salzburg i Benfica spotkali się w finale. Wtedy lepsi okazali się Austriacy z Bartłomiejem Żynelem w składzie.

Teraz to jednak Orły nie dały szans swojemu rywalowi. Benfica przegrała finały w 2014, 2017 i 2020 roku. Lepsze okazały się od nich swego czasu także ekipy Barcelony i Realu Madryt. Teraz jednak akademia z Seixal w końcu zgarnęła swój tytuł. W Nyonie pokonała drużynę spod znaku Red Bulla aż 6:0! Gwiazdą finału okazał się Henrique Araujo, zdobywca hat-tricka. Poza nim gole strzelali także Martim Neto, Cher Ndour i Luis Semedo.

Część piłkarzy już teraz jest po debiutach w pierwszym zespole z Estadio da Luz. Czekamy zatem na kolejnych, którzy lada moment powinni stanowić o sile Benfiki. Podobnie zresztą w przypadku Red Bulla Salzburg. Warto przypomnieć, że w finale z 2017 roku mogliśmy oglądać m.in. Rubena Diasa czy Joao Felixa po stronie Portugalczyków oraz Patsona Dakę czy Amadour Haidarę po stronie Austriaków. To chyba najlepsza rekomendacja za tym, by w przyszłości śledzić te rozgrywki.