Antonio Dominguez odchodzi z Łódzkiego Klubu Sportowego

29.04.2022

ŁKS Łódź przegrał dwa ostatnie mecze w 1 Lidze, a już we wtorek zespół czeka derbowe spotkanie z Widzewem. Na kilka dni przed tym meczem stadion przy al. Unii opuścił Antonio Dominguez, jedna z ważniejszych postaci w drużynie Marcina Pogorzały. 

– Antonio Dominguez piłkarz wystąpił z wnioskiem o rozwiązanie umowy z ŁKS-em, ale władze klubu nie zgodziły się na to. Pochodzący z Ponta Umbria zawodnik poinformował drużynę o swojej decyzji i powołując się na względy osobiste wyjaśnił w obecności sztabu szkoleniowego, że nie zdoła pomóc zespołowi w końcówce bieżącego sezonu Fortuna 1 Ligi. Klub ma uregulowane z zawodnikiem sprawy finansowe – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Według nieoficjalnych informacji chodzi jednak o kłopoty finansowe. Hiszpan miał wystąpić o rozwiązanie umowy z winy klubu w związku z zaległościami w wynagrodzeniu.

Dominguez trafił do ŁKS-u w styczniu 2020 roku z hiszpańskiego Algeciras. W 71 meczach na polskich boiskach pomocnik zdobył 14 goli, do których dołożył 5 asyst.