Szeroka kadra reprezentacji Polski U17 na Euro

29.04.2022

Kilka dni temu reprezentacja Polski U17 awansowała na Euro w swojej kategorii wiekowej. Dzisiaj Dariusz Gęsior powołał szeroką kadrę na turniej. Na liście powołanych znalazło się 23. piłkarzy z rocznika 2005. Trzech z nich odpadnie.

Zdecydowana większość zawodników debiut w dorosłej piłce ma jeszcze przed sobą. Znalazło się jednak grono zawodników, którzy już teraz regularnie grają, choćby w rezerwach swoich klubów. Trzech 17-latków jest już także po debiucie w Ekstraklasie. Mowa o Oliwierze Sławińskim i Kacperze Masiaku z Zagłębia Lubin oraz Dawidzie Tkaczu z Górnika Łęczna. Pierwszy i ostatni to dzisiaj podstawowi zawodnicy drużyny Gęsiora, którzy mieli spory udział w zapewnieniu awansu biało-czerwonym na turniej. Wśród powołanych pojawili się między innymi piłkarze z klubów zagranicznych. Chodzi o Tommaso Guercio z Interu czy Marcela Kalembę z Mainz.

Wśród powołanych nie ma jednak trzech piłkarzy, którzy zaznali smak Ekstraklasy. Mowa o Oliwierze Wojciechowskim z Jagiellonii Białystok, Tomaszu Walczaku z Wisły Płock i przede wszystkim Dariuszu Stalmachu z Górnika Zabrze. Zwłaszcza ten ostatni przydałby się kadrze podczas Euro. Mowa w końcu o zawodniku, który rozegrał w pierwszym zespole KSG już ponad 400 minut.

Reprezentacja Polski turniej rozpocznie od meczu z Francją 16 maja w poniedziałek o godzinie 16:30. Trzy dni później o tej samej porze zmierzy się z Holandią, zaś na koniec zmagań grupowych rywalem będą Bułgarzy. Ostatni mecz odbędzie się 22 maja(niedziela), także o 16:30.