Włoski polityk ostro o Zalewskim: „Mam nadzieję, że jego kariera będzie krótka”

29.04.2022

Nicola Zalewski prezentuje się na coraz lepiej i wszystko wskazuje na to, że piłkarz Romy będzie w przyszłości stanowił o sile reprezentacji Polski. Włoski dziennikarz i polityk Antonello De Piero skrytykował młodego zawodnika za to, że ten zdecydował się reprezentować polskie barwy. 

– Zalewski zawdzięcza wszystko Włochom i Romie – zaczyna swój wpis na Twitterze Antonello De Pierro, który uważa, że podejmując decyzję o grze dla reprezentacji Polski, Nicola Zalewski wykazał się ogromną niewdzięcznością w stosunku do nacji, która ukształtowała go piłkarsko.

„Mam nadzieję, że jego kariera będzie krótka”

– Urodzony w Tivoli i wychowany w Poli, wybrał grę w reprezentacji Polski, ponieważ czuje się w 100% Polakiem. Talent to nie wszystko, najważniejsza jest wdzięczność. Jako kibic Romy mam nadzieję, że jego kariera będzie krótka – czytamy dalej we wpisie De Pierro.

Jest to reakcja na wywiad, którego Zalewski udzielił po czwartkowym spotkaniu Ligi Europy. – Miałem opcję gry dla drużyny Włoch, słyszałem, że byli mną zainteresowani, ale z szacunku dla reprezentacji Polski oraz mojej rodziny zawsze wybiorę biało-czerwonych. Czuje się Polakiem w stu procentach – stwierdził piłkarz Romy w rozmowie ze Sky Sport.