Nagelsmann ma nadzieję, że Lewandowski zostanie w Bayernie

29.04.2022

W obliczu pogłosek o możliwości odejścia Roberta Lewandowskiego z Bayernu, szkoleniowiec Bawarczyków zapewnia, iż ma nadzieję, że polski napastnik pozostanie w Monachium. 

Nadal nie mamy pewności czy Robert Lewandowski zdecyduje się na przedłużenie kontraktu z Bayernem. Umowa Polaka wygasa wraz z końcem przyszłego sezonu, a usługami napastnika żywo zainteresowana jest ponoć FC Barcelona. Optymistą w tej sprawie pozostaje jednak trener Bawarczyków Julian Nagelsmann, który liczy na to, że Lewandowski złoży podpis pod nowym kontraktem.

„Chcę, żeby Lewandowski został”

— Zawsze dobrze dla klubu jest zapewnienie bezpieczeństwa planowania. Chciałbym, żebyśmy osiągnęli porozumienie z „Lewym”. Chcę, aby kontrakt został przedłużony. Taki jest mój punkt widzenia – powiedział trener Bayernu przed spotkaniem z 1.FSV Mainz.

Nagelsmann był także pytany o ewentualny transfer Erlinga Haalanda, który miałby zastąpić w Bawarii Roberta Lewandowskiego. Szkoleniowiec Bayernu starał się uniknąć jednoznacznej odpowiedzi i zostawił dziennikarzy ze stwierdzeniem, że „Lewandowski i Haaland to dwa różne typy graczy”.