Guardiola: „Byliśmy bardzo blisko”

05.05.2022

Manchester City w ostatnich minutach spotkania z Santiago Bernabeu wypuścił z rąk awans do finału Ligi Mistrzów. Jak odpadnięcie swojej drużyny skomentował Pep Guardiola?

Zdajemy sobie sprawę, że byliśmy bardzo blisko awansu, ale to się nie wydarzało. Nasza gra w pierwszej połowie pozostawiała wiele do życzenia. W drugiej części meczu zdobyliśmy bramkę i czuliśmy się dość komfortowo. W ostatnich dziesięciu minutach Real nie atakował tak bardzo, że musieliśmy cierpieć. W samej końcówce przenieśli w okolice naszego pola karne wielu piłkarzy, zaczęli dośrodkowywać i znaleźli dwa gole – powiedział rozczarowany Hiszpan.

Guardiola bardzo żałował niewykorzystanej szansy, ale jednocześnie przyznał, że jego zespół jak najszybciej powinien zacząć myśleć już o finiszu rozgrywek ligowych.

– Nawet gdy przed 90. minutą nadal prowadziliśmy 1:0, to nie czułem, że jesteśmy już w finale. Jednak fakt, byliśmy bardzo blisko. Piłka nożna bywa nieprzewidywalna. Musimy zmierzyć się z rzeczywistością i szybko wrócić do gry, bo przed nami cztery mecze w Premier League, a chcemy zostać mistrzami Anglii – zakończył.

Najbliższym meczem Manchesteru City w Premier League będzie domowa potyczka z Newcastle w niedzielę o godzinie 17.30. Na ten moment The Citizens w tabeli mają jeden punkt przewagi nad Liverpoolem.