Liga Konferencji: Roma pokonała Leicester, Feyenoord obronił swoją zaliczkę

06.05.2022

Znamy już skład półfinalistów pierwszej w historii edycji Ligi Konferencji. W albańskiej Tiranie zagrają AS Roma oraz Feyenoord Rotterdam!

Abraham daje zwycięstwo Romie

Komplet publiczności na Stadio Olimpico w Rzymie wspierał AS Romę w starciu z Leicester City. Gospodarze od pierwszych minut chcieli jak najszybciej otworzyć rezultat i to udało się im już w 11. minucie. Wówczas po podaniu Pellegriniego piłkę do siatki skierował Tammy Abraham. Jak się okazało, wynik 1:0 nie zmienił się już do końca meczu i to podopieczni Jose Mourinho wywalczyli awans do wielkiego finału! Co więcej, kolejny bardzo dobry mecz rozegrał Nicola Zalewski, który w 84. minucie spotkania opuszczał plac gry przy oklaskach stojących kibiców.

AS Roma – Leicester 1:0 (1:0)
Gol: Abraham

Feyenoord obronił zaliczkę z De Kuip

Feyenoord Rotterdam wygrał pierwszy mecz z Olympique Marsylia 3:2 i pojechał na Velodrome z wyraźną myślą, aby tym ten rezultat obronić. W 33. minucie gospodarzom plany pokrzyżowała kontuzja, której nabawił się Dimitri Payet. 35-letni gwiazdor OM musiał opuścić boisko, a jego miejsce zajął Arakdiusz Milik. Holendrzy skutecznie zablokowali dostęp do swojej bramki i wicelider Ligue 1 przez całe 90 minut zdołał oddać zaledwie trzy celne strzały. Remis 0:0 spowodował, że to właśnie Feyenoord wywalczył przepustkę do Tirany.

Olympique Marsylia – Feyenoord Rotterdam 0:0

Finałowe starcie pomiędzy Romą a Feyenoordem odbędzie się w środę 25 maja o godzinie 21:00.