Tymczasowy trener w Zagłębiu Lubin. Holender za Lewandowskiego

29.10.2018

Porażka z Górnikiem Zabrze (0:2) przesądziła o losie Mariusza Lewandowskiego. W poniedziałek były reprezentant Polski przestał pełnić funkcję trenera Zagłębia Lubin. Klub szuka jego następcy. Tymczasowym szkoleniowcem Miedziowych został Holender Ben van Dael.

W Zabrzu Zagłębie poniosło szóstą porażkę w lidze. Lubinianie z 17 punktami zajmują dziewiątą pozycję w tabeli. W poniedziałek działacze Miedziowych podjęli decyzję o zmianie szkoleniowca. Lewandowski był trenerem Zagłębia od 28 listopada 2017 roku. Przez niespełna rok prowadził pierwszy zespół w 35 meczach, w których osiągnął średnią 1,29 punktu na mecz. Pod jego wodzą lubinianie zakończyli poprzedni sezon na 7. miejscu. W rundzie jesiennej drużyna grała poniżej oczekiwań. Wygrała 5 meczów, 2 zremisowała i w sześciu przegrała. Odpadła również z rozgrywek o Puchar Polski, po porażce 2:3 w I rundzie z Huraganem Morąg.

Do czasu zatrudnienia nowego szkoleniowca, tymczasowo obowiązki trenera pierwszego zespołu przejął 53-letni Holender Ben van Dael. W sezonie 2017/2018 prowadził Vittese Arnhem U-19, w przeszłości pracował także jako trener grup młodzieżowych i asystent trenera pierwszego zespołu w VVV Venlo. Prowadził także na poziomie Eerste Divisie pierwszy zespół Fortuny Sittard. Od 1 lipca pracuje w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie jako szef szkolenia.

 

typy dnia
kurs 1.73
Pogoń Szczecin - Korona Kielce
BTTS
TAK
kurs 1.76
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie drużyny strzelą gola
TAK
kurs 1.90
Motor Lublin - Raków Częstochowa
Obie drużyny strzelą gola
TAK