Oficjalnie: Mikel Arteta przedłużył umowę z Arsenalem

06.05.2022

Najpierw Jurgen Klopp, teraz Mikel Arteta. Podobnie jak „The Reds” władze Arenalu również zdecydowały się na przedłużenie kontraktu ze swoim menadżerem. Nowa umowa hiszpańskiego szkoleniowca obowiązywać będzie do końca sezonu 2024/25. 

Arsenal oficjalnie poinformował dziś o przedłużeniu kontraktu z Mikelem Aretą. Nowym kontraktem z „Kanonierami” związał się również Jonas Eidvall – szkoleniowiec zespołu kobiet. Pomimo pojawiających się na początku obecnego sezonu głosów o możliwości zwolnienia Artety, władze Arsenalu pokazały, że wiążą swoją przyszłość z hiszpańskim szkoleniowcem.

Arteta na dłużej w Arsenalu

– Przygoda nadal trwa – czytamy na oficjalnym profilu Arsenalu na Twitterze. Jest to nad wyraz trafne sformułowanie, gdyż obecny sezon jest pełen dla zespołu z północnego Londynu. Na początku kampanii 2021/22 wydawało się, że pozycja Mikela Arteta w klubie nie jest najsilniejsza i sporo mówiło się o ewentualnych następcach Hiszpana. Władze Arsenalu wykazały się jednak cierpliwością i postanowiły pozostawić Artetę na stanowisku.

Na dłuższą metę zdecydowanie się to opłaciło, gdyż „Kanonierzy” w drugiej części sezonu spisywali się o wiele lepiej i stoją przed sporą szansą na powrót do Ligi Mistrzów.