Reprezentacja Ekwadoru może zostać wyrzucona z mundialu. Piłkarz posługiwał się fałszywym paszportem

06.05.2022

Pomimo że grupy katarskiego mundialu zostały już rozlosowane, to nadal nie jesteśmy pewni czy wszystkie reprezentacje, które zostały przydzielone do grup, rzeczywiście wystąpią na tegorocznych mistrzostwach świata. Tyn razem spore problemy może mieć Ekwador. 

Działacze Chilijskiej federacji utrzymują, że reprezentacja Ekwadoru powinna zostać wykluczona ze zbliżających się mistrzostw świata. Są oni zdania, że w eliminacjach barw ekwadorskiej kadry bronił nieuprawniony zawodnik.

Fałszywy paszport?

Chodzi o 23-letniego Byrona Castillo, który według chilijskiej federacji miał posługiwać się fałszywym paszportem. Działacze przedłożyli już odpowiednie dokumenty potwierdzające, że Castillo urodził się w Kolumbii, a ponadto jest trzy lata starszy niż wskazują oficjalne dane.

Gdyby FIFA pozytywnie rozpatrzyła wniosek chilijskiej federacji, to Ekwador zostałby ukarany ośmioma walkowerami. Wszystko wskazuje na to, że najmocniej skorzystałaby na tym reprezentacja Chile, gdyż w meczach z nią Ekwador wywalczył aż cztery punkty. Chilijczycy nie mogliby być jeszcze pewni awansu, bowiem zajęli dopiero siódme miejsce w tabeli eliminacji strefy CONMEBOL, ale bez wątpienia zrobiłoby się ciekawie.