Bartłomiej Drągowski odejdzie z Fiorentiny

06.05.2022

Kontrakt Bartłomieja Drągowskiego z Fiorentiną dobiega końca i wszystko wskazuje na to, że Polak nie pozostanie w klubie z Florencji na dłużej. Najbliższe letnie okno transferowe jest bowiem ostatnim, w którym Fiorentina może zarobić na sprzedaży Polaka. 

Dziennikarz fiorentinanews.it Davide Fabbri informuje, że Bartłomiej Drągowski na pewno nie przedłuży umowy z Fiorentiną i już latem opuści klub z Florencji. Obecna umowa polskiego bramkarza z włoskim klubem wygasa wraz z końcem przeszłego sezonu.

Chętnych nie brakuje

– Nie ma szans, że Bartek przedłuży umowę, więc pewnie latem odejdzie. Tym bardziej, że w jego miejsce szykowany jest Guglielmo Vicario z Empoli lub Alessio Cragno z Cagliari – mówi Fabbri. Temat odejścia Drągowskiego z Fiorentiny pojawił się już w lutym, czyli od momentu, w którym bramkarz po raz pierwszy nie pojawił się w wyjściowym składzie. Wszystko wskazuje na to, że ma to związek z końcem przygody polskiego golkipera w klubie z Florencji.

Mówi się, klub zainteresowany transferem Drągowskiego musiałby zapłacić za Polaka około 9 milionów euro. Fiorentina nie powinna mieć również problemów ze znalezieniem chętnych na usługi golkipera, gdyż wśród zainteresowanych sprowadzeniem Drągowskiego wymienia się między innymi Napoli, Atalantę oraz kluby Premier League.