Wisła Kraków tylko remisuje z Jagiellonią i jest coraz bliżej spadku

07.05.2022

Sytuacja w tabeli Wisły Kraków robi się coraz słabsza. W sobotni wieczór Biała Gwiazda tylko zremisowała z Jagiellonią Białystok 0:0 i na ten moment traci trzy punkty do bezpiecznej strefy.

Presję na Wisłę Kraków narzuciło przede wszystkim Zagłębie Lubin, które dzień wcześniej bardzo przekonująco pokonało Radomiaka Radom 6:1. Co więcej, tuż przed spotkaniem przy Reymonta punkt do swojego dorobku dopisał także Śląsk Wrocław. WKS zdołał zremisować 1:1 z faworyzowaną Pogonią Szczecin.

Wiślacy przez 90 minut spotkania z Jagiellonią nie byli jednak w stanie wpakować piłki do siatki Zlatana Alomerovicia. Najlepszą okazję, by strzelić gola w drugiej połowie zmarnował Michal Frydrych, który po zgraniu od Zdenka Ondraska z najbliższej odległości przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Na więcej stuprocentowych sytuacji podopiecznych Jerzego Brzęczka nie było już stać.

Remis w starciu z Jagiellonią oznacza, że Wisła pozostaje na 16. miejscu tracąc trzy punkty do Śląska i jednocześnie mając gorszy bilans bezpośrednich spotkań z wrocławianami. Co więcej, w poniedziałek Białą Gwiazdę w tabeli może przeskoczyć Bruk-Bet Termalica. Zespół z Niecieczy wciąż realnie może myśleć o utrzymaniu i jeżeli pokona Górnik Łęczna będzie mieć tylko jedno oczko mniej, niż wspomniany wcześniej Śląsk.

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 0:0