Julen Lopetegui zwolniony z Realu Madryt

29.10.2018

Julen Lopetegui został zwolniony z posady trenera piłkarzy Realu Madryt – poinformował klub na swojej oficjalnej stronie. Na razie zastąpi go szkoleniowiec drużyny rezerw Argentyńczyk Santiago Solari. Lopetegui poprowadził Los Blancos w 14 spotkaniach. Wygrał sześć z nich, sześć przegrał, a dwa zremisował. 

Królewscy w lidze zajmują 9. miejsce. W niedzielę polegli z Barceloną 1:5. Dzień później klub zwolnił trenera. 52-letni Lopetegui rozpoczął pracę w Realu na początku tego sezonu. W pierwszym oficjalnym meczy przegrał w Superpucharze UEFA z Atletico Madryt, a następnie zanotował pięć zwycięstw i remis. Od meczu z  Sevillą (0:3) rozpoczął się kryzys Realu.

W kolejnym spotkaniu zremisował bezbramkowo z Atletico, a następnie uległ 0:1 CSKA Moskwa w Lidze Mistrzów 0:1, Alaves 0:1 i Levante 1:2 w lidze. W ubiegłym tygodniu Królewscy pokonali w Lidze Mistrzów Viktorię Pilzno 2:1, a w niedzielę zostali rozgromieni przez Barcelonę.

– Wierzę, że stać mnie na to, żeby zażegnać ten kryzys. Jestem przekonany, że nadejdą lepsze czasy – stwierdził po spotkaniu szkoleniowiec. Działacze nie zamierzali jednak czekać na lepsze czasy. – Dyrekcja Realu Madryt na zebraniu 29 października 2018 roku postanowiła rozwiązać kontrakt trenera Julena Lopeteguiego z klubem. Ta decyzja ma na celu zmianę sytuacji, w której znalazł się pierwszy zespół, jeszcze w czasie, gdy możliwe jest osiągnięcie wszystkich celów na ten sezon. Dyrekcja jest świadoma, że istnieje ogromna dysproporcja między jakością składu Realu Madryt, w którym znalazło się ośmiu piłkarzy nominowanych do Złotej Piłki, co nie zdarzyło się w klubie nigdy wcześniej, oraz osiąganymi wynikami – napisano w klubowym komunikacie.

Zespół prowadzić będzie na razie Santiago Solari, który pierwszy trening poprowadzi we wtorek.