W Anglii emocje biorą górę. Guardiola: „Wszyscy w tym kraju wspierają Liverpool”

09.05.2022

Walka o tytuł mistrza Anglii rozgorzała na dobre. Emocji nie starają się również tonować Pep Guardiola i Jurgen Klopp, którzy wdali się w dyskusję za pośrednictwem mediów. Guardiola zasugerował, że wszyscy życzą sukcesu drużynie Liverpoolu, na co nie omieszkał zareagować szkoleniowiec „The Reds”. 

Manchester City pokonał 5:0 drużynę Newcastle i nadal pozostaje najpoważniejszym faworytem do mistrzowskiego tytułu. Po meczu ze „Srokami” Pep Guardiola postanowił odnieść się do rywalizacji z Liverpoolem. – Wszyscy w tym kraju życzą Liverpoolowi mistrzostwa, media… dosłownie wszyscy – powiedział szkoleniowiec „The Citizens”.

Klopp odpowiada Guardioli

Pep Guardiola pokusił się również o kolejną szpilkę w kierunku Liverpoolu i Jurgena Kloppa. – Oczywiście Liverpool doskonale radził sobie w Europie, ale jeśli chodzi o krajowe podwórko, wygrali jeden tytuł w ciągu 30 lat – ocenił Hiszpan.

Jurgen Klopp w swoim stylu uśmiechnął się i w żartobliwy sposób skwitował uwagi Guardoli. – Mieszkam w Liverpoolu i rzeczywiście sporo osób tutaj chciałoby, żebyśmy wygrali, ale nawet tutaj jest to pewnie około 50% wszystkich kibiców – pozostali mają na głowie własne sprawy i własną rywalizację – stwierdził Klopp.