Wieczysta Kraków rozegra sparing z reprezentacją Kataru?! Trwają rozmowy

11.05.2022

Latem tego roku możemy być świadkami wyjątkowego pojedynku. Jak bowiem informuje TVP Sport, IV-ligowa Wieczysta Kraków może w lipcu zmierzyć się z reprezentacją gospodarza najbliższego mundialu. Czy Franciszek Smuda i jego piłkarze będą mieli okazję sprawdzić formę zawodników z Kataru? 

Swoje pierwsze spotkanie na mistrzostwach świata reprezentacja Kataru rozegra 21 listopada, kiedy to zmierzy się z Ekwadorem. Oprócz drużyny z Ameryki Południowej Katarowi przyjdzie również zmierzyć się z reprezentacjami Senegalu i Holandii. Przygotowania do imprezy podopieczni selekcjonera Feliksa Sancheza Basa rozpocząć mają w Europie. Istnieje spora szansa, że gospodarz najbliższego mundialu zmierzy się w ramach jednego ze sparingów z IV-ligową Wieczystą Kraków.

IV-ligowiec zagra z gospodarzem mundialu?

Wieczysta nie jest typowym polskim klubem. W drużynę spore pieniądze pompuje biznesmen Wojciech Kwiecień, który chciałby piąć się z zespołem w hierarchii polskiego futbolu. Ekipę z Małopolski trenuje Franciszek Smuda, a wśród jego podopiecznych znajdziemy chociażby Sławomira Peszko, Radosława Majewskiego czy Thibaulta Moulina.

Dziennikarz TVP Sport, Piotr Kamienicki uważa, że do spotkania z Katarem miałoby dojść w połowie lipca, a rozmowy dotyczące zorganizowania sparingu są już na zaawansowanym etapie.