Ajax rozgromił Heerenveen i został mistrzem Holandii

11.05.2022

Nie było niespodzianki na Johan Cruijff Arena. Ajax pewnie wygrał z SC Heerenveen 5:0 i zapewnił sobie trzydziesty szósty tytuł mistrza Holandii.

Przed rozpoczęciem tego meczu było jasne, że każda wygrana da Ajaksowi mistrzostwo Holandii na kolejkę przed końcem sezonu. O tym, że obrońcy tytułu nie zmarnują tej szansy widzieliśmy już do przerwy. Po pierwszych 45 minutach Ajax prowadził 3:0 dzięki trafieniom Nicolasa Tagliafico, Stevena Berghuisa oraz Sebastiana Hallera.

Druga połowa meczu to w sporej mierze leniwe tempo gry. Dopiero w samej końcówce Amsterdamczycy podwyższyli rezultat na 5:0, a gole zagwarantowali Brian Brobbey oraz Edson Alvarez.

Pomimo tego, że w niedzielę Ajax czeka jeszcze wyjazd do Arnhem na ostatnie starcie tej kampanii, to już teraz odbyła się koronacja mistrzów Holandii. Po spotkaniu z Heerenveen paterę za tytuł odebrał Dusan Tadić, a publiczność na Johan Cruijff Arena rozpoczęła świętowanie!

Ajax – Heerenveen 5:0
Gole: 1:0 Tagliafico; 2:0 Berghuis; 3:0 Haller; 4:0 Brobbey; 5:0 Alvarez