Inter Mediolan pokonał Juventus i sięgnął po Puchar Włoch

12.05.2022

Rewelacyjne spotkanie obejrzeli kibice na Stadio Olimpico przy okazji finałowego starcia w Pucharze Włoch. Po dogrywce Inter Mediolan ograł Juventus 4:2.

Mecz idealnie ułożył się dla Interu, który już w 7. minucie objął prowadzenie po pięknym golu Nicolo Barelli. Juventus odpowiedział rywalom tuż po przerwie, ale zrobił to dwukrotnie w przeciągu trzech minut. Najpierw do siatki trafił Alex Sandro, a kilka chwil później prowadzenie Turyńczykom dał Dusan Vlahović.

Do sporej kontrowersji doszło w 80. minucie meczu, kiedy sędzia odgwizdał rzut karny dla Interu po faulu na Lautaro Martinezie. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Hakan Calhanoglu i pewnym strzałem w samo okienko doprowadził do remisu zapewniając dogrywkę!

W dodatkowych trzydziestu minutach zdecydowanie lepiej radził sobie Inter. Podopieczni Inzaghiego w 99. minucie ponownie objęli prowadzenie. Tym razem ewidentnego karnego wykorzystał Ivan Perisić. Chorwat podszedł za ciosem i już 180 sekund później kapitanym strzałem ustalił wynik na 4:2.

Inter pokonał Juventus 4:2 i tym samym sięgnął po Puchar Włoch pierwszy raz od jedenastu lat. Teraz przed Mediolańczykami dwie ostatnie kolejki Serie A, w której walczą o obronę mistrzowskiego tytułu.

Juventus – Inter 2:4 (po dogrywce)
Gole: 0:1 Barella; 1:1 Sandro; 2:1 Vlahović; 2:2 Hakan; 2:3 Perisić; 2:4 Perisić