Frenkie De Jong trafi do Premier League. Holenderski trener chce go mieć u siebie

12.05.2022

To może być jeden z pierwszych transferów nowego trenera Manchesteru United. Już wkrótce Frenkie De Jong ma zostać piłkarzem Czerwonych Diabłów. Jak twierdzi dziennikarz Gerard Romero, kwota transferu wyniesie pomiędzy 70 a 80 milionów euro. Prawdopodobieństwo tego ruchu ocenia na 95%.

W Barcelonie nadal panuje przekonanie, że Frenkie De Jong nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Dzisiaj Holender obchodzi 25. urodziny i powoli kończy trzeci sezon w klubie z Katalonii. Był bardzo drogim piłkarzem – około 86 milionów euro – ale nie do końca przekonał wszystkich na Camp Nou. Zbyt często są widoczne u niego wahania formy. Są mecze, w których prezentuje się świetnie, a później potrafi zniknąć na jakiś czas. Nadal jednak jego wartość na rynku transferowym jest wysoka, a Barcelona potrzebuje pieniędzy.

Frenkie De Jong miałby być lekiem na poprawę sytuacji finansowej. Kwota odejścia plus zejście z kosztów kontraktu mogłyby dać spore oszczędności. Już katalońskie media spekulują, że jego miejsce mógłby zająć Carlos Soler z Valencii. Dałby sporą jakość, a koszt byłby kilkukrotnie niższy, wobec kończącego się w 2023 roku kontraktu.

Warto dodać, że tego lata możemy zobaczyć spore przetasowania transferowe w składzie. Tylko do końca sezonu umowy mają Dani Alves, Sergi Roberto i Ousmane Dembele, a wypożyczeni są Luuk de Jong i Adama Traore. Poza tym rozważana ma być także sprzedaż Marca-Andre ter Stegena. W tym przypadku również chodziłoby o kwestie finansowe.