Pedro Tiba i Mickey van der Hart odchodzą! Lech nie przedłuży z nimi kontraktu

18.05.2022

Od kilku dni trwa saga związana z transferem Pedro Tiby do Legii Warszawa. Dzisiaj Lech Poznań poinformował, że nie przedłuży kontraktu z Portugalczykiem. Mistrz Polski rezygnuje także z nowej umowy dla Mickeya van der Harta.

To pierwsze decyzje kadrowe tuż po zdobyciu mistrzostwa Polski przez Kolejorza. – Pion sportowy klubu zdecydował o nieprzedłużeniu wygasających 30 czerwca kontraktów portugalskiego pomocnika oraz holenderskiego bramkarza. Obaj piłkarze zostali dziś oficjalnie o tym poinformowani przez dyrektora sportowego Tomasza Rząsę oraz trenera Macieja Skorżę – czytamy w komunikacie klubowym.

Według wielu dziennikarzy lada moment Pedro Tiba trafi do Warszawy. Jego zatrudnieniem zainteresowana jest Legia Warszawa. Stołeczny klub zaoferował dwuletnią umowę, jak informuje Szymon Janczyk z Weszło. To byłby kolejny transfer na linii Poznań – Warszawa w ostatnich latach. W tym wypadku chodziłoby jednak o piłkarza już niechcianego w stolicy Wielkopolski.

Radosław Majecki w Poznaniu

Z kolei Sebastian Staszewski z Interii donosi, że nowym golkiperem Kolejorza może zostać… Radosław Majecki. Były bramkarz Legii jest trzecim wyborem w Monaco, więc będzie latem szukał możliwości regularnej gry. Lech Poznań mógłby być dla niego szansą na rozwój kariery. W tym momencie pierwszym bramkarzem mistrza Polski jest Filip Bednarek. Możliwe zatem, że w Wielkopolsce będą chcieli wzmocnić formacje, o której mówi się, że jest najsłabszą w zespole.