Marco Rose nie jest już trenerem Borussii Dortmund

20.05.2022

W piątkowe południe Borussia Dortmund poinformowała o tym, że Marco Rose został zwolniony z funkcji trenera pierwszego zespołu. Nazwisko następcy nie jest jeszcze znane.

Przeciętne wyniki Rose

Marco Rose objął Borussię Dortmund na początku sezonu 2021/22. Licząc wszystkie rozgrywki BVB pod wodzą tego szkoleniowca rozegrałą 46 spotkań. Bilans to 27 zwycięstw, 4 remisy i aż 15 porażek.

Rozgrywki Bundesligi Borussia Dortmund zakończyła na 2. miejscu. Znacznie gorzej potoczyła się jej przygoda w Pucharze Niemiec, gdzie BVB była obrońcą trofeum, a odpadła na wczesnym etapie z drugoligowym Sankt Pauli. Niepowodzeniem zakończyła się także misja w Lidze Mistrzów, bowiem zespół zajął trzecie miejsce w grupie, a następnie odpadł z Ligi Europy już w 1/16 finału po dwumeczu przeciwko Rangersom.

Decyzja o zwolnieniu

Jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie klubu, decyzja dotycząca pożegnania Marco Rose zapadła podczas czwartkowego zebrania. Udział w nim brali Hans-Joachim Watzke, Michael Zorc, Sebastian Kehl i Matthias Sammer, a więc najważniejsze osoby zarządzające BVB.

Jak na razie nie wiadomo kto będzie nowym trenerem Borussii Dortmund. Nazwisko następcy Rose powinniśmy poznać wkrótce.