Czesław Michniewicz ogłosił kadrę na mecz z Walią

01.06.2022

Już za kilka godzin Polska zagra pierwszy mecz Ligi Narodów w 2022 roku. Rywalem Walia na Tarczyński Arena we Wrocławiu. Czesław Michniewicz ogłosił już 23-osobową kadrę na to spotkanie. Dla kilku powołanych nie znajdzie się miejsce ani na boisku, ani na ławce. 

Pierwsza informacja jest taka, że w ścisłej kadrze nie ma Wojciecha Szczęsnego. To oznacza, że w bramce zobaczymy kogoś z trójki Kamil Grabara, Bartłomiej Drągowski lub Łukasz Skorupski. Największe doświadczenie reprezentacyjne ma ten ostatni. Dodatkowo „Skorup” ma za sobą świetny mecz ze Szkocją w marcu. Z drugiej strony wg doniesień wielu dziennikarzy, szansę debiutu ma się doczekać pierwszy z trójki. Kamil Grabara przed chwilą zgarnął mistrzostwo Danii z FC Kopenhagą i zaliczył przy tym mnóstwo czystych kont. Być może dzisiaj także zaliczy pierwszy występ w dorosłej kadrze.

W składzie nie ma także kilku piłkarzy ze względów zdrowotnych. Poczynając od obrony brakuje Matty’ego Casha, Krystiana Bielika, Sebastiana Szymańskiego, Kamila Jóźwiaka czy Arkadiusza Milika. Przypomnijmy, że początek meczu Polska – Walia już dzisiaj o godzinie 18:00. Spotkanie odbędzie się we Wrocławiu, a transmisje z niego obejrzymy w TVP1 lub Polsat Sport Premium 1.