Gareth Bale żegna się z kibicami Realu Madryt

01.06.2022

Czerwiec 2022 to ostatni miesiąc, gdy Real Madryt płaci pensje na konto Walijczyka. Gareth Bale od dłuższego czasu był piątym kołem u królewskiego wozu. 1 lipca stanie się wolnym zawodnikiem, a dzisiaj postanowił pożegnać się z kibicami Los Blancos.

Piszę tą wiadomość, by powiedzieć „dziękuję” wszystkim moim kolegom z drużyny. Zarówno tym, z którymi grałem wcześniej, jak i teraz. Całemu sztabowi, a także kibicom, którzy mnie wspierali – rozpoczął swój list Gareth Bale. Walijczyk w końcówce podziękował także prezydentowi Florentino Perezowi, Jose Angelowi Sanchezowi, a także całemu zarządowi oraz ludziom, którzy dali mu szansę grać w realu Madryt.

Przyjechałem tutaj dziewięć lat temu jako młody człowiek chcący realizować moje marzenie o grze w Realu Madryt. Zakładać biały strój, nosić herb i występować na Santiago Bernabeu oraz zdobywać tytuły będąc częścią tego, z czego są znani – wygrywania Ligi Mistrzów – dodał Gareth Bale.

Sezon 2021/2022 był dziewiątym i ostatnim, w którym Walijczyk reprezentował barwy Realu Madryt. Przez ostatnie dwanaście miesięcy rozegrał zaledwie siedem spotkań, w tym tylko jedno na Santiago Bernabeu. Jak się okazało, spotkanie z Getafe i 16 minut w końcówce drugiej połowy, było jego pożegnaniem z domowym obiektem. Łącznie wystąpił 258 razy, strzelając 106 goli i zaliczając 67 asyst. W barwach Realu zdobył 5 razy Ligę Mistrzów, 4 razy Klubowe Mistrzostwa Świata, 3 razy mistrzostwo kraju, superpuchar krajowy, a także ten europejski. Dodatkowo raz dorzucił Puchar Króla. W 2014 roku Real ograł Barcelonę na Mestalla, a Gareth Bale przeprowadził jedną z najsłynniejszych akcji ostatniej dekady, gdy objechał Marca Bartę przy linii bocznej.