02.06.2022

Lada moment poznamy ostatnie niewiadome dotyczące mundialu w Katarze. W Europie już tylko jedno spotkanie pozostało do wyłonienia ostatniego finalisty. Wczoraj Ukraina pokonała Szkotów na Hampden Park w Glasgow 3:1. W ten sposób nasi wschodni sąsiedzi zmierzą się z Walią w decydującym meczu.

Goście jeszcze w pierwszej połowie objęli prowadzenie. Podanie za linie obrony idealnie wykorzystał Andrij Jarmołenko, który przelobował szkockiego bramkarza. W drugiej połowie drugiego gola dorzucił Roman Jaremczuk. Napastnik Benfiki idealnie przymierzył głową, mimo że był pilnowany przez dwóch defensorów gospodarzy. Wydawało się, że Ukraina ma wszystko pod kontrolą, ale na kilkanaście minut przed końcem błąd popełnił golkiper gości. Georgij Buszczan nie złapał strzału Calluma McGregora i było 1:2. Co ciekawe kilkanaście minut wcześniej ten duet również mógł wystąpić w rolach głównych. Tym razem gracz Celtiku blokował wybicie Buszczana, ale na szczęście dla tego drugiego, piłka minęła jego bramkę.

W końcówce Ukraina dorzuciła gola, który zamknął sprawę. Ołeksandr Zinczenko podał za linie obrony, a Artem Dowbyk nie miał kłopotów z pokonaniem Craiga Gordona. W ten sposób goście dobili rywala i zakończyli mecz na 3:1.

Szkocja – Ukraina 1:3 (0:1)
0:1 Jarmołenko 33′
0:2 Jaremczuk 49′
1:2 McGregor 79′
1:3 Dowbyk 90+5′

Przypomnijmy, że Walia do finału awansowała jeszcze w marcu. Wówczas pokonała Austrię 2:1 po dwóch golach Garetha Bale’a. Finał odbędzie się już w niedzielę o godzinie 18:00. W Polsce transmisje przeprowadzi telewizja Polsat Sport Premium 1.