Oficjalnie: Antonio Rudiger zawodnikiem Realu Madryt

02.06.2022

Stało się! Real Madryt ogłasza pierwszy letni transfer. Nie będzie nim Kylian Mbappe, ale Antonio Rudiger. Dotychczasowy defensor Chelsea, związał się z madryckim klubem czteroletnią umową. Już za kilka tygodni reprezentant Niemiec zostanie zaprezentowany w Valdebebas.

O transferze Niemca mówiło się już od dawna. Wszyscy czekali na oficjalnie potwierdzenie. Antonio Rudiger trafia na zasadzie wolnego transferu. Jednak to nie oznacza, że przyszedł do Madrytu kompletnie za darmo. Wg niemieckich i hiszpańskich mediów, Real zapłacił premie za podpis w wysokości 35 milionów euro. Ta trafi na konto piłkarza i jego brata, który reprezentuje interesy zawodnika. Ponadto reprezentant Niemiec będzie zarabiał siedem milionów euro za sezon.

Prezentacja odbędzie się 20 czerwca o godzinie 12:00 w ośrodku treningowym Valdebebas. Wtedy odbędzie się także oficjalna konferencja prasowa, gdy pierwszy raz niemiecki obrońca wypowie się w nowych barwach. Już wiadomo, że Real Madryt będzie dysponował niezwykle silnym blokiem defensywnym w środku. Antonio Rudiger, Eder Militao, David Alaba oraz Nacho. Dwaj ostatni mogą grać także na innych pozycjach, a zatem Carlo Ancelotti będzie miał ogromny komfort wyboru.