Czesław Michniewicz odsyła dwóch kadrowiczów do reprezentacji U21 na mecz z Niemcami

03.06.2022

Już we wtorek reprezentacja U21 zagra kluczowy mecz z Niemcami. Biało-czerwoni powalczą o utrzymanie drugiego miejsca w grupie i możliwość gry w barażach o Euro 2023. W związku z tym nadciągają posiłki z pierwszej kadry.

Jeszcze przed zgrupowaniem pojawiały się głosy o możliwych przesunięciach najmłodszych piłkarzy do kadry U21. Wszystko zależało od rozstrzygnięć pierwszych meczów. Jak już pisaliśmy, młodzieżówka miała trochę szczęścia, któremu sama dopomogła. Dzięki czwartkowym wynikom pozostajemy zatem w grze. Jednak żeby zająć przynajmniej drugie miejsce, trzeba wtorkowy mecz wygrać. Nie spodziewamy się raczej potknięcia Izraela z San Marino.

We wtorek biało-czerwoni zagrają z Niemcami na stadionie ŁKS-u. W walce o punkty wesprą ich Jakub Kiwior i Sebastian Walukiewicz. Szansę obu zawodników na grę nie były wielkie w meczu z Belgią, więc dostaną zapewne 90 minut w drużynie U21. Nie ma co się oszukiwać, obaj powinni być wzmocnieniem dla zespołu Macieja Stolarczyka przed kluczowym spotkaniem.

Jednocześnie ten ruch selekcjonerów nie zamyka przed nimi drogi na powrót do dorosłej kadry jeszcze podczas tego zgrupowania. Przypomnijmy, że po meczu z Belgią(8 czerwca), Polaków czekają dwa kolejne mecze i tydzień zgrupowania.