Piątek w Lidze Narodów: Dania pokonuje Francję, Holandia gromi Belgię, udany debiut Rangnicka

04.06.2022

W piątkowych spotkaniach Ligi Narodów nie brakowało emocji i niespodziewanych rozstrzygnięć. Francuzi ulegli przed własną publicznością reprezentacji Belgii, Austria gładko poradziła sobie z Chorwacją, a w „polskiej” grupie Holandia nie dała najmniejszych szans Belgii.

Mamy się czego bać?

Holendrzy dali w piątek prawdziwy popis swoich umiejętności w wyjazdowym starciu z Belgią. Rezultat spotkania otworzył w 40. minucie spotkania Steven Bergwijn, a na kolejne bramki padały już w drugiej części spotkania. Najpierw w 51. minucie do siatki trafił Memphis Depay, 10 minut później wynik na 3:0 podwyższył Denzel Dumpfries, a w 65. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Depay.

Belgowie zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry do siatki trafił Michy Batshuayi, który jednocześnie ustalił wynik spotkania. Przypomnijmy, że jeszcze w czerwcu reprezentacji Polski przyjdzie zmierzyć się z oboma krajami Beneluksu. 8 czerwca zagramy z Belgią, trzy dni później z Holandią, a 14 czerwca „Biało-czerwoni” ponownie zmierzą się z Belgami.

Udany debiut Rangnicka

Piątkowe starcie Austrii z reprezentacją Chorwacji było także okazją, by w roli szkoleniowca Austriaków zadebiutował Ralf Rangnick. Były trener Manchesteru United nie mógł sobie wymarzyć lepszego początku, bowiem jego podopieczni gładko poradzili sobie z Chorwata wygrywając aż 3:0. Do siatki trafiali Arnautović, Gregoritsch i Sabitzer. Jednym z wyróżniających się piłkarzy był także Maximilian Wober, który zaliczył dwie asysty.

Tym samym Austria wygrywa swój pierwszy mecz w obecnej edycji Ligi Narodów i po pierwszej kolejce przewodzi swojej grupie. Przypomnijmy, że Austriakom nie udało się zakwalifikować na Katarski mundial. W barażowym starciu lepsza okazała się reprezentacja Walii i dla piłkarzy Ralfa Rangnicka Liga Narodów pozostaje najważniejszymi rozgrywkami w tym roku.

Chorwacja – Austria 0:3 (0:1)

0:1 Arnautović 41′

0:2 Gregoritsch 54′

0:3 Sabitzer 57′

Dania lepsza od Austrii

W drugim ze spotkań pierwszej grupy dywizji A Ligi Narodów Dania pokazała się ze swojej najlepszej strony i w meczu rozgrywanym na Stade de France pokonała Francję 2:1. Na gole w tym spotkaniu przyszło nam poczekać do drugiej połowy. Wynik starcia otworzył w 51′ minucie Karim Benzema, który wykorzystał podanie najlepszego piłkarza sezonu Bundesligi – Christophera Nkunku.

Później jednak do siatki trafiali już tylko Duńczycy. W 68. minucie, za sprawą Corneliusa zrobiło się 1:1, a na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Cornelius ponownie trafił do siatki, ustalając wynik spotkania.

Francja – Dania 1:2 (0:0)

1:0 Benzema 51′

1:1 Cornelius 68′

1:2 Cornelius 88′