Maciej Rybus odchodzi z Lokomotiwu. Polak ma trafić do… Spartaka Moskwa

09.06.2022

Maciej Rybus zostanie niebawem piłkarzem rosyjskiego Spartaka Moskwa. W piątek reprezentant Polski przejdzie testy medyczne przed podpisaniem kontraktu – poinformował dziennikarz Interii, Sebastian Staszewski. 

Od momentu rosyjskiej agresji na terytorium Ukrainy wielu zawodników z zagranicy, w tym także Polaków, podjęło decyzję o odejściu z rosyjskich klubów. Sebastian Szymański poinformował już, że po przerwie reprezentacyjnej nie wróci do Dynama Moskwa, a Grzegorz Krychowiak zdecydował się na wypożyczenie do AEK Ateny, jednak teraz zmuszony będzie powrócić do Krasnodaru, z którym wiąże go umowa. Na bardzo nietypowy ruch zdecydował się za to Maciej Rybus, który odejdzie z Lokomotiwu, by przenieść się do innego rosyjskiego klubu – Spartaka Moskwa.

Jedyna oferta

Sebastian Staszewski informuje, że do faktu pozostania Macieja Rybusa w Rosji bardzo mocno przyczynił się fakt, że oferta ze Spartaka była „jedyną konkretną opcją”. Wszystko wskazuje na to, że całe przedsięwzięcie jeszcze w tym tygodniu dojdzie do skutku, bowiem w piątek Rybus przejdzie w Moskwie testy medyczne.