Znamy terminarz I ligi. Najciekawsza liga od lat?

10.06.2022

W tym roku niezwykle ciekawie zapowiada się sezon na zapleczu Ekstraklasy. Dzisiaj PZPN opublikował terminarz I ligi i trzeba przyznać, że w niemal każdej kolejce będą mecze warte uwagi. To chyba jeden z najlepszych personalnie składów na tym poziomie rozgrywek.

Dwie duże marki uciekły do Ekstraklasy, a mowa tutaj przede wszystkim o Widzewie i nieco mniej o Koronie Kielce. Jednak z II ligi weszły m.in. Stal Rzeszów czy Ruch Chorzów. Do tego spadek Wisły Kraków i mamy naprawdę ciekawy zestaw ekip.

I liga rozpocznie się w weekend 16-17 lipca. Na dokładny terminarz pierwszej serii gier jeszcze trochę poczekamy. W tym przypadku oczywiście dużą rolę odegra Polsat Sport, który wybierze mecze transmitowane na ich kanałach. Raczej na niespodzianki nie można się nastawiać. Wisła Kraków powinna być najczęściej transmitowanym klubem w stawce. Kilka innych ekip także może liczyć na specjalne traktowanie. Co nas czeka na początek?

Puszcza Niepołomice – Górnik Łęczna
Stal Rzeszów – Chrobry Głogów
Ruch Chorzów – Skra Częstochowa
Chojniczanka Chojnice – GKS Tychy
ŁKS Łódź – GKS Katowice
Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Odra Opole
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Arka Gdynia
Zagłębie Sosnowiec – Resovia
Wisła Kraków – Sandecja Nowy Sącz

Hitem inauguracji będzie mecz w Łodzi, ale nudy nie powinno być także we wspomnianym Krakowie. Domowe mecze rozegrają w komplecie drużyny, które awansowały z II ligi.

Kiedy hity?

Jest kilka ważnych dat, które kibice w całej Polsce powinni już dzisiaj podkreślić na czerwono. Wybraliśmy dziesięć najciekawiej zapowiadających się meczów jesienią:

30-31 lipca: Wisła Kraków – Arka Gdynia
6-7 sierpnia: GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec
10 sierpnia: Wisła Kraków – GKS Katowice
20-21 sierpnia: ŁKS – Ruch Chorzów
10-11 września: Stal Rzeszów – Wisła Kraków
10-11 września: Ruch Chorzów – Zagłębie Sosnowiec
17-18 września: Wisła Kraków – Ruch Chorzów
1-2 października: Stal Rzeszów – Resovia
8-9 października: Wisła Kraków – ŁKS
29-30 października: Ruch Chorzów – GKS Katowice