Matus Putkocky odszedł ze Śląska Wrocław. Zastąpi go Rafał Leszczyński

13.06.2022

Śląsk Wrocław przechodzi zmiany kadrowe podczas obecnego okienka. Z zespołem WKS-u już trzy tygodnie temu pożegnało się kilku doświadczonych piłkarzy, a teraz dołączył do nich Matus Putnocky.

Leszczyński zastąpi Putnockiego

W niedzielę Śląsk Wrocław oficjalnie poinformował, że kontrakt Matusa Putnockiego nie zostanie przedłużony. Słowa występował w barwach WKS-u od sezonu 2019/20. Wcześniej był piłkarzem Lecha Poznań oraz Ruchu Chorzów. 37-latek rozegrał dla Śląska 69 meczów.

Nowym bramkarzem Śląska Wrocław zostać ma Rafał Leszczyński. Golkiper, który w poprzednim sezonie występował w Chrobrym Głogów, wkrótce podpisze kontrakt z klubem z Tarczyński Arena. Jednocześnie będzie to już drugi transfer z tego klubu – kilka dni temu Głogów na Wrocław zamienił także pomocnik, Michał Rzuchowski.

Nie ma co ukrywać, że te ruchy mają powiązanie z osobą trenera. Przypomnijmy, że niedawno Ivan Djurdjević, który prowadził Chrobrego przez trzy lata, objął posadę pierwszego szkoleniowca w Śląsku.

Mączyński z ofertą od Wisły Kraków

Obecne okienko transferowe ma być sporą rewolucją w Śląsku Wrocław. Już trzy tygodnie temu klub pożegnał się z kilkom doświadczonymi piłkarzami jak Robert Pich, Waldermar Sobota, Dino Stiglec czy Mark Tamas. Kolejnym najprawdopodobniej będzie Krzysztof Mączyński.

Dotychczasowy kapitan drużyny miał już usłyszeć, że nie jest brany pod uwagę w planowaniu kadry na kolejny sezon. Śląsk będzie chciał rozwiązać kontrakt z pomocnikiem. Według informacji TVP Sport Mączyński otrzymał ofertę powrotu do Wisły Kraków.