Darwin Nunez nowym nabytkiem Liverpoolu

13.06.2022

Dwa puchary zdobyte, dwa uciekły na ostatniej prostej. Liverpool jednak cały czas dba o rozwój zespołu na kolejny sezon. Juergen Klopp dostaje nowego atakującego, a klub nową jakość. Urugwajczyk Darwin Nunez lada moment trafi na Anfield Road. Wg Fabrizio Romano godziny dzielą nas od oficjalnego ogłoszenia transferu przez angielski klub.

Co ciekawe ten ruch potwierdził już dotychczasowy klub Urugwajczyka Benfica Lizbona. Orły za swojego gwiazdora dostaną około 75 milionów euro, a także sporo zmiennych. Całość transferu może się zamknąć nawet w kwocie 100 milionów euro. Dodatkowo Darwin Nunez podpisze kontrakt do czerwca 2028 roku po przejściu testów medycznych.

23-latek – urodziny za jedenaście dni – ma za sobą kapitalny sezon w portugalskim klubie. Strzelił aż 34 gole, w tym 26 w rozgrywkach ligowych i sześć kolejnych dorzucił w Lidze Mistrzów! Jego odejście było jasne od kilku tygodni, trwały tylko spekulacje dotyczące potencjalnych kierunków. Jak się okazało zwycięzcą wyścigu zostaje Liverpool. W ten sposób wicemistrz Anglii wymienia ogniwa w swojej ofensywie. Lada moment z klubu odejdzie Sadio Mane, a jego miejsce zajmie właśnie Darwin Nunez. Jeśli Urugwajczyk odpali, podobnie do innego nabytku z ligi portugalskiej – Luisa Diaza – to na Anfield nie mają się czym martwić.