Znamy potencjalnych rywali Lecha Poznań w I rundzie el. Ligi Mistrzów

13.06.2022

Już jutro w południe Lech Poznań pozna swojego pierwszego rywala w walce o Ligę Mistrzów. Dzisiaj grono potencjalnych przeciwników UEFA zawęziła do pięciu drużyn.

Trzeba przyznać, że rozstrzał jest ogromny. Lech Poznań niestety jako drużyna nierozstawiona może trafić na silnych przeciwników. Wśród drużyn, na które Kolejorz może trafić jest chociażby Sheriff Tiraspol. Mistrz Mołdawii jesienią ubiegłego roku zajął trzecie miejsce w grupie za Realem Madryt i Interem, wyprzedzając Szachtar, a po drodze wygrał mecz na Santiago Bernabeu! Trudnym przeciwnikiem byłby także Karabach Agdam, chociaż to wydaje się nieco słabszy rywal od Sheriffa.

Im dalej, tym powinno być przyjemniej. Slovan Bratysława to przeciwnik zdecydowanie do ogrania i rywal, z którym Lech już byłby faworytem. Jeszcze łatwiej powinno być, gdyby mistrz Polski wylosował drużyny z zachodu Europy. Wśród nich jest Shamrock Rovers, mistrz Irlandii oraz najlepsza ekipa Gibraltaru – Lincoln Red Imps.

Jutro poznamy rywala dla poznańskiego zespołu, a już dzisiaj wiemy, że mecze pierwszej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów odbędą się w dniach 5-6 i 12-13 lipca.