Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk znają swoich rywali w Lidze Konferencji

14.06.2022

Jako pierwszy Lech Poznań poznał swojego rywala w pierwszej rundzie europejskich pucharów. Teraz Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk. Ekipy z Ligi Konferencji mają zdecydowanie łatwiejszą drogę do drugiej rundy. 

Dwa zespoły rozpoczynające swoją przygodę od I rundy kwalifikacji LKE zagrają pierwsze mecze w Polsce. Lechia Gdańsk zagra z wicemistrzem Macedonii Północnej – Akademiją Pandeva. Jak sama nazwa wskazuje to klub założony przez Gorana Pandeva, który wbrew pozorom nie skupia się wyłącznie na szkoleniu młodzieży. W minionym sezonie zajęli drugie miejsce z dorobkiem 64pkt i stratą dwunastu oczek do mistrza – Shkupi.

Gdańszczanie wylosowali rywala z dalekiego południa, zaś Pogoń Szczecin zagra z przeciwnikiem z dalekiej północy. Przeciwnikiem Portowców będzie KR Reykjavik. To z kolei trzecia drużyna minionego sezonu ligi islandzkiej. W tym przypadku warto się jednak sugerować obecnymi wynikami klubu. Na wyspie gejzerów trwa nowy sezon – liga grana systemem wiosna-jesień – w którym rywal szczecinian zajmuje piąte miejsce po rozegraniu ośmiu meczów.

Mecze tej rundy polskie kluby rozegrają 7 i 14 lipca. Jeśli uda im się przejść wspomnianych rywali, wówczas awansują do II rundy, od której swoją przygodę z europejskimi pucharami w tym sezonie rozpocznie Raków Częstochowa.