Jan Urban zwolniony z Górnika Zabrze!

14.06.2022

We wtorek popołudniu Górnik Zabrze oficjalnie potwierdził medialne doniesienia. 15 czerwca Jan Urban przestanie pełnić obowiązki szkoleniowca pierwszej drużyny z Zabrza. 

Szoki i niedowierzanie. Zgodnie z tym co wcześniej donosił Przegląd Sportowy, Górnik Zabrze oficjalnie poinformował, że dotychczasowy szkoleniowiec zabrzan, Jan Urban, odchodzi z klubu. – Informujemy, że od środy 15 czerwca Jan Urban nie będzie już pełnił funkcji trenera pierwszej drużyny Górnika Zabrze – czytamy w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych klubu.

Niespodziewana decyzja

Tym samym Jan Urban dołączył do grona trenerów, którzy po zakończeniu sezonu 2021/22 pożegnali się z pracą. Decyzja ta spotkała się z dużym zaskoczeniem i niezadowoleniem kibiców zabrzańskiego klubu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie Górnik zakończył rozgrywki na ósmym miejscu w tabeli, a w rozgrywkach Pucharu Polski zabrzanie dotarli do ćwierćfinału, gdzie wyeliminowani zostali przez Lecha Poznań.

Jan Urban rozpoczął pracę w klubie w maju ubiegłego roku. Od tamtej pory poprowadził drużynę w 38 oficjalnych spotkaniach.