Czesław Michniewicz: „Przegraliśmy i to jest najważniejsza informacja”

15.06.2022

Reprezentacja Polski przegrała 0:1 z Belgią, ale tym razem podopieczni Czesława Michniewicza zaprezentowali się nieco lepiej niż w meczu w Brukseli. Selekcjoner reprezentacji Polski skupiał się jednak po meczu głównie na niekorzystnym wyniku. 

– Z mojej perspektywy zawsze liczy się wynik. Przegraliśmy 1:0, ale przegraliśmy i to jest najważniejsza informacja wieczoru. Bardzo chcieliśmy zdobyć punkty w meczu z Belgią. Nie tyle dlatego, że pierwszy mecz przegraliśmy wysoko, ale dlatego, że chcieliśmy zagrać dobre spotkanie i udowodnić sobie, że potrafimy lepiej grać – powiedział po wtorkowym meczu Czesław Michniewicz.

Poprawa w defensywie

Selekcjoner zwrócił jednak również uwagę na pewne aspekty gry, które wyglądały we wtorek zdecydowanie lepiej niż podczas pierwszej potyczki z Belgami:

– Myślę, że zagraliśmy lepiej jeśli chodzi o grę obronną. Belgia tym razem musiała szukać innych rozwiązań. Grali dłuższym podaniem za plecy naszych obrońców. Wbiegający za nasze plecy Mertens, Hazard i napastnik Batshuayi. Jednak ta gra przez środek, która w pierwszym meczu sprawiała nam tyle problemów, dzisiaj występowała w mniejszym stopniu. Efekt jest taki, że Belgia miała większe posiadanie, a my byliśmy skupieni na tym, żeby odebrać ją i wykonać kontratak. Żałuje, że z tych sytuacji, które mieliśmy, a mieliśmy ich kilka, nic nie wykorzystaliśmy – dodał selekcjoner reprezentacji Polski.

typy dnia
kurs 1.85
Girona - Granada
Każda drużyna powyżej 2.5 rzutów rożnych w meczu
TAK
kurs 1.77
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie strzelą gola
TAK
kurs 2.91
Real Madryt - Betis Sewilla
Podwójna szansa Betis
X2