Urugwajczycy wygrają, ale będą już myśleć o meczu z Rosją

20.06.2018
Ostatnia aktualizacja 15 lipca, 2020 o 21:35
Nasz typ
kurs 7.00 Wygrana 1
Mistrzostwa Świata 2018
Urugwaj
vs
wygra 3:0

Dla Urugwajczyków to będzie mecz na zapewnienie sobie awansu z grupy oraz na poprawienia nastrojów w zespole i wśród kibiców przed pojedynkiem z Rosją. Dla Saudyjczyków to będzie pożegnanie z turniejem. Inny scenariusz w meczu Urugwaj – Arabia Saudyjska trudno sobie wyobrazić.

Dla bukmacherów zwycięstwo Urugwaju z rywalem z Półwyspu Arabskiego to pewniak (kurs 1.19). Zdaniem bukmacherskich ekspertów bardziej prawdopodobne jest, że w tym meczu padnie więcej niż 2.5 gola (kurs 1.64) zamiast niskiego rezultatu poniżej 2.5 bramki (kurs 2.25). Jak widać, na takich kursach nie można dużo zarobić, chyba że ktoś zaryzykuje typ na małą liczbę goli.

Naszym zdaniem w tym spotkaniu już nie będzie takiego pogromu Arabii Saudyjskiej, jak w jej starciu z gospodarzami turnieju. Mecz Rosjan z Egiptem (3:1) potwierdził, że ci pierwsi weszli w turniej naładowani dużą dawką energii i mocno zmobilizowani. Tymczasem Urugwajczycy na starcie Mundialu zaspali, budząc się dopiero w końcówce meczu z Egipcjanami, który wygrali dzięki bramce Jose Gimeneza w 89. minucie.

Urugwajczycy w formie

W tym meczu trenera Oscara Tabareza zawiedli młodzi piłkarze, którzy mieli rozruszać skrzydła urugwajskiej drużyny i słać skuteczne podania do Edinsona Cavaniego i Luisa Suareza. Tak się jednak nie stało. Duet snajperów w pojedynku z defensywą „Faraonów” na asysty mógł czekać do końca świata, a nawet o jeden dzień dłużej.

Na szczęście Tabaraze wymienił boki pomocy na doświadczonych zawodników (Cristian Rodriguez i Carlos Sanchez), co przyniosło skutek w postaci upragnionego gola i trzech punktów. Teraz obaj doświadczeni pomocnicy mają zagrać od pierwszej minuty i zapewnić Cavaniemu i Suarezowi skuteczne asysty.

To powinno spowodować, że mecz Urugwaju z Arabią Saudyjską będzie o wiele ciekawszy niż spotkanie z Egiptem. I że padnie w nim więcej goli dla faworytów z Ameryki Południowej. Naszym zdaniem „Urusi” mogą pokusić się o wygraną 2:0 (kurs 6.00) lub 3:0 (kurs 7.00). Po pierwsze – Saudyjczycy będą starali się zmazać plamę po klęsce z Rosją i pokazać że potrafią grać w piłkę. Przegrają, ale po walce. Po drugie – Urugwaj będzie chciał jak najmniejszym nakładem sił zapewnić sobie trzy punkty i oszczędzać siły kluczowych piłkarzy na pojedynek z Rosją. Naszym zdaniem Urugwaj wygra 3:0. Ewentualne trafienia Cavaniego i Suareza w tym meczu bukmacherzy wycenili odpowiednio po kursach 1.62 i 1.54. Jeśli pierwszego gola w spotkaniu strzeli Suarez to można już nieźle zarobić (kurs 3.25).