Ivi López może odejść z Rakowa. Hiszpan otrzymał świetną ofertę

17.06.2022

Pozostanie Iviego Lópeza w Rakowie Częstochowa nie jest wcale takie oczywiste. W ostatnim czasie najlepszy piłkarz ubiegłego sezonu Ekstraklasy dostał bardzo atrakcyjną ofertę od węgierskiego MOL Fehervar.

Klauzula w kontrakcie Iviego Lópeza

Pierwszy o możliwym odejściu Iviego Lópeza poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki. Według dziennikarza w kontrakcie Iviego Lópeza, który obowiązuje do 2024 roku, wpisana jest specjalna klauzula wynosząca 1,5 miliona euro. Jej wpłacenie przez inny klub pozawalałby Hiszpanowi na odejście w każdym momencie trwania okienka transferowego.

Według informacji Włodarczyka taką kwotę jest w stanie zapłacić MOL Fehervar. Co więcej, węgierski klub oferuje zawodnikowi pensję na poziomie 600 tysięcy euro rocznie oraz 100 tysięcy euro za podpis. Raków będzie chciał jednak zrobić wszystko, by zatrzymać piłkarza u siebie.

Odpowiedź właściciela Rakowa

Na informacje o możliwym odejściu Iviego i rzekomej klauzuli odpowiedział Michał Świerczewski. Właściciel Rakowa na swoim profilu na Twitterze napisał: – Klauzule, klauzule… Nie lubię klauzul… Dlatego nie ma potrzeby się denerwować.

Trudno jednoznacznie interpretować te zdanie Świerczewskiego. Niemniej, wydaje się, że temat potencjalnego odejścia Lópeza z Rakowa rzeczywiście istnieje.

Przypomnijmy, że trzy dni temu Raków rozpoczął przygotowania do sezonu 22/23. W pierwszej kolejce Ekstraklasy wicemistrzowie Polski zagrają z Wartą Poznań.