Michał Żuk odchodzi z Barcelony. Perła La Masii wraca do Polski

17.06.2022

Ma dopiero 13 lat, ale od kilku sezonów zwracał na siebie uwagę. Michał Żuk często pojawiał się w mediach społecznościowych Barcelony. Skróty z jego zagraniami oraz łatka wielkiego talentu nie przeszły bez echa. Teraz jednak wiadomo, że polska perła z La Masii wraca do kraju!

Już jakiś czas temu ojciec Michała oraz Miłosza wspominał, że rodzina przymierza się do powrotu do Polski. Dwóch zdolnych synów coraz lepiej sobie radziło w czołowych katalońskich szkółkach, jednak tęsknota za ojczyzną zwyciężyła. Przypomnijmy, że Michał Żuk od kilku lat grał w barwach Blaugrany. Był przedstawiany jako jedna z największych pereł akademii. Często znajdował się w jedenastkach weekendu, które La Masia publikowała w swoich social mediach.

Jego brat także trenuje piłkę nożną. Rok młodszy Miłosz grał jednak dla Girony, czyli trzeciego największego klubu w regionie. Teraz jednak dwaj młodzi adepci futbolu będą kontynuować swoją przygodę piłkarską w Polsce. W jakim mieście i jakim klubie? Tego jeszcze nie wiadomo. Póki co można przeczytać coś w roli oświadczenia Michała na jego instagramie. – Moja rodzina postanowiła, że z powodów osobistych i rodzinnych opuszczamy Katalonię, aby mieszkać w Polsce. Z tego powodu postanowiłem odejść z Barcelony, aby mieszkać z moją rodziną. Klub chciał, żebym został tu na dłużej, ale na dziś bardzo trudno jest mieszkać samemu bez rodziny. Obecnie nie jest to możliwe, być może później, kiedy będę starszy, będzie można ocenić, czy jest taka opcja. Mam teraz 13 lat i chcę być blisko rodziny, jest jeszcze czas na życie samemu – napisał Michał Żuk w swojej relacji.