Oficjalnie: Sadio Mane piłkarzem Bayernu!

22.06.2022

Pierwszy hit transferowy z udziałem Bayernu już za nami. Przed chwilą niemiecki gigant ogłosił przyjście do Bawarii Sadio Mane. Senegalczyk miał jeszcze rok kontraktu w Liverpoolu, ale od kilku tygodni było jasne, że odejdzie. Ofensywny zawodnik podpisał trzyletni kontrakt z Bayernem.

Od dawna trwa saga pod tytułem „Robert Lewandowski odchodzi z Bayernu”. Jednak bawarski klub w tym samym czasie nie skupił się tylko na jednym nazwisku. Przy Sabener Strasse też myśleli o rozwoju drużyny pod kątem nowych piłkarzy. Dlatego na Allianz Arena trafia dotychczasowa gwiazda Liverpoolu. Sadio Mane to nie jest zawodnik, który ma zastąpić potencjalne odejście Lewandowskiego. W Monachium raczej liczą, że uzupełni atak z Polakiem, którego klub chce zatrzymać.

Według Fabrizio Romano niemiecki klub zapłaci 32 miliony euro plus dodatki. Cała kwota transferu ma się zamknąć w 41 milionach europejskiej waluty. To promocyjna cena, ale związana z długością kontraktu Senegalczyka. Przypomnijmy, że Sadio Mane pozostało 12 miesięcy umowy na Anfield Road. Wicemistrz Anglii nie godził się na warunki swojej gwiazdy, więc postanowił pozwolić odejść ofensywnemu graczowi. Tym bardziej że na Anfield już trafił Darwin Nunez z Benfiki.