John Yeboah zawodnikiem Śląska Wrocław

25.06.2022

Od kilku dni było jasne, że wychowanek Wolfsburga trafi do Śląska Wrocław. W stolicy Dolnego Śląska był już od kilkudziesięciu godzin. Teraz wrocławianie ogłosili, że John Yeboah został zawodnikiem WKS-u.

John Yeboah to bardzo utalentowany zawodnik, z dużym potencjałem. Jego mocną stroną jest gra jeden na jeden, z pewnością wyróżnia się też pod względem motorycznym. Może występować zarówno na lewej, jak i na prawej stronie. Mam nadzieję, że jego atuty dadzą nam nową jakość w ofensywie i pomogą całemu zespołowi – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław dla oficjalnej strony klubowej.

Były młodzieżowy reprezentant Niemiec w ubiegłym sezonie grał dla holenderskiego Almere, a później niemieckiego Duisburga. 22-latek ma być wzmocnieniem skrzydeł zespołu Ivana Djurdjevicia. Warto dodać jego pochodzenie. Ojciec z Ghany, matka z Ekwadoru, a on sam od małego żył w Niemczech, dlatego reprezentował barwy naszych zachodnich sąsiadów.

John Yeboah podpisał z wrocławskim klubem trzyletni kontrakt. Jeśli wszystko dobrze wypali, wówczas szansą na debiut okażą się derby Dolnego Śląska z Zagłębiem, które WKS zagra na inauguracje sezonu Ekstraklasy.