Wigry Suwałki wycofały się z II ligi!

25.06.2022

Początek weekend zszokował kibiców w całej Polsce. W piątek wieczorem pojawiły się pierwsze informacje o tym, że Wigry Suwałki mogą nie wystartować w kolejnym sezonie. Niestety sobotni poranek wszystko potwierdził. Drugoligowiec poinformował, że wycofuje się z rozgrywek!

Miesiąc temu Wigry Suwałki walczyły jeszcze o awans do I ligi. Bardzo dobra wiosna zapewniła zespołowi z polskiego bieguna zimna czwarte miejsce i możliwość gry w barażach. Wiele osób mówiło, że ekipa Grzegorza Mokrego może być faworytem ze względu na ich formę. Jednak już w półfinale zakończyli swoją walkę o zaplecze Ekstraklasy, przegrywając aż 0:4 u siebie z Motorem Lublin.

Kilka dni temu ekipa z Suwałk rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Co prawda z klubem pożegnało się wielu istotnych piłkarzy, jednak na początku czerwca umowę przedłużył trener Grzegorz Mokry. Jak się okazuje, teraz dla wszystkich będzie droga wolna do odejścia.

Zarząd Klub Wigry Suwałki S.A. z przykrością informuje, iż z przyczyn finansowych nie może przystąpić do rozgrywek o Mistrzostwo II Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2022/2023. W ostatnim czasie władze Klubu podjęły wiele starań, rozmów, spotkań, aby Wigry pozostały w rozgrywkach na szczeblu centralnym. Niestety sytuacja Spółki, a dodatkowo wciąż rosnące wymagania finansowe na tym poziomie rozgrywkowym, nie dają gwarancji, iż uda się zapewnić stabilny poziom finansowania Klubu w przyszłości. Istnieje ogromne ryzyko, że w drugiej części nadchodzącego sezonu, nie będziemy mogli spełnić wcześniej zaciągniętych zobowiązań, a co gorsze istniałoby ryzyko utraty płynności finansowej. To zaś oznaczałoby ogłoszenie upadłości Spółki. (…) Drużyna przystąpi do rozgrywek IV Ligi Podlaskiej w sezonie 2022/2023 – czytamy w komunikacie klubu.

Kolejny przypadek

Przypomnijmy, że ubiegłym sezonie GKS Bełchatów wycofał się na kilka dni przed starem rundy wiosennej. Wtedy jednak nie zmieniło to składu ligowego. Po prostu mecze Brunatnych z kolejnymi rywalami były weryfikowane jako walkowery na korzyść rywali bełchatowian. Wigry Suwałki wycofują się na trzy tygodnie przed startem nowych rozgrywek. To oznacza, że prawdopodobnie w II lidze utrzyma się Hutnik Kraków. Tak wynika z regulaminu, jednak wszystko musi ostatecznie zatwierdzić PZPN.