Górnik Zabrze: Znamy sztab szkoleniowy

29.06.2022

Kilka dni temu Bartosch Gaul został nowym trenerem zabrzańskiego klubu. Dzisiaj Górnik Zabrze opublikował cały sztab nowego szkoleniowca.

Warto zauważyć, że w sztabie pozostaje trener przygotowania fizycznego. Cesar Sanjuan-Szklarz to zaufany człowiek Jana Urbana, ale nie odszedł razem z nim. Na uwagę także zasługuje skład personalny pod względem personalnym. Piotr Gierczak w roli drugiego trenera(asystent) oraz Mateusz Sławik jako trener bramkarzy to przecież byli zawodnicy KSG. Kogo ponadto spotkamy na treningach i meczach zabrzan:

Grzegorz Zurek (trener analityk), Zbigniew Kwiatkowski (lekarz), Bartłomiej Spałek (fizjoterapeuta), Sebastian Jagiełło (masażysta), Krzysztof Skutnik (kierownik drużyny), Bartosz Jankowy (kitman)

Górnik Zabrze na obozie

Dzisiaj Górnik Zabrze wyjechał na obóz do Opalenicy. To będzie długie, bo aż dwunastodniowe zgrupowanie ekipy z Górnego Śląska. KSG opublikowali kadrę, w której znajdziemy kilka nowych nazwisk. Wśród nich m.in. Szymon Włodarczyk, czyli transfer Legii, a także Krzysztof Kolanko. Tak jak w ubiegłym roku sensacyjny debiut zaliczył Dariusz Stalmach z rocznika 2005, tak teraz wiele mówi się o rok młodszym Kolanku w kontekście szans w pierwszym zespole.

Górnik Zabrze rozpocznie sezon domowym meczem z Cracovią. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 18 lipca o godzinie 18:00 i zamknie pierwszą kolejkę nowych rozgrywek.