Heorhij Citaiszwili wypożyczony do Lecha Poznań

01.07.2022

Heorhij Citaiszwili w najbliższym sezonie będzie reprezentował barwy Lecha Poznań. Piłkarz dołączy do „Kolejorza” na zasadzie rocznego wypożyczenia z Dinama Kijów.

Lech Poznań silnie skorzystał na decyzji FIFA o przedłużeniu możliwości wypożyczenia zagranicznych piłkarzy z ukraińskich i rosyjskich klubów. Poznaniacy zdecydowali się sięgnąć po Heorhija Citaiszwilego, który w ubiegłym sezonie doskonale wprowadził się do drużyny „Białej Gwiazdy”, choć finalnie nie zdołał wraz z partnerami z boiska uchronić jej przed spadkiem.

Nowe otwarcie

Teraz Gruzina czeka nowe otwarcie. Citaiszwili powraca na boiska PKO BP Ekstraklasy, lecz już jako zawodnik Lecha Poznań. Skrzydłowy ma wspomóc Poznaniaków w rywalizacji o europejskie puchary, a jego obecność w drużynie może okazać się nieoceniona.

W ubiegłym sezonie Citaiszwili pozostawał jednym z najjaśniejszych punktów Wisły Kraków i pomimo tego, że miał okazje zaprezentować się na boisku zaledwie siedmiokrotnie, zdołał wpisać się na listę strzelców i zaliczyć asystę.