Kolejna młodzieżówka z nowym selekcjonerem. Wojciech Kobeszko przejmuje kadrę U18

05.07.2022

Rośnie liczba byłych trenerów Jagiellonii Białystok w kadrach młodzieżowych. Wczoraj Michał Probierz objął reprezentację U21. Dzisiaj Wojciech Kobeszko został nowym selekcjonerem kadry U18.

Wojciech Kobeszko to były piłkarz Jagiellonii, który od wielu lat zajmuje się szkoleniem młodzieży. – W roli szkoleniowca przez wiele lat pracował w Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok. W 2018 roku z drużyną do lat 17 wywalczył tytuł mistrza Polski. W latach 2019-2022 prowadził rezerwy „Jagi”, które doprowadził do III ligi oraz finału Pucharu Polski na szczeblu Podlaskiego ZPN – czytamy na stronie Łączy nas Piłka. Znamy także najbliższych współpracowników selekcjonera. Będą nimi Paweł Sikora oraz Tomasz Zahorski. Resztę sztabu powinniśmy poznać do końca lipca.

Będziemy pracować ze sztabem szkoleniowym nad organizacją i planowaniem na najbliższe pół roku. Mamy we wrześniu termin, który jest oficjalnym i spotkamy się z drużyną. Następnie będziemy dążyli do tego, aby przygotowywać konsultacje dla zawodników, którzy będą kandydatami do kadry. Chcemy z nimi porozmawiać, sprawdzić. Jeśli chodzi o następne akcje szkoleniowe, mamy jeszcze trochę czasu i te ustalenia przekażemy wkrótce – dodał. Co ciekawe Wojciech Kobeszko poprowadzi zespół także w kolejnym sezonie, gdy rocznik 2005 wystartuje w eliminacjach U19.

Warto dodać, że obecna kadra U18, a więc rocznika 2005, będzie bezpośrednim zapleczem dla reprezentacji U19(2004), którą przejął niedawno Marcin Brosz. Jednocześnie Wojciech Kobeszko przejmuje reprezentacje tuż po występie na Euro U17. Niestety, biało-czerwoni w Izraelu trafili do trudnej grupy i zdobyli w niej zaledwie jeden punkt. Po porażkach z Francją i Holandią, udało się jedynie zremisować z Bułgarami.