Łukasz Fabiański przedłużył kontrakt z West Hamem

06.07.2022

Lata lecą, a Łukasz Fabiański niczym wino – im starszy, tym lepszy. Z tego samego założenia wychodzą władze West Hamu. Londyński klub zdecydował się na nową umowę dla Polaka. Nasz golkiper zostanie w barwach Młotów na kolejny sezon, z opcją na następny rok. 

Łukasz Fabiański ma za sobą kolejny bardzo dobry sezon. W minionych rozgrywkach rozegrał 38 meczów, w których puścił 50 goli. Łącznie na jego koncie już 138 meczów w barwach Młotów. Jeszcze większe wrażenie robią liczby w kontekście samego Premier League. Doświadczony bramkarz rozegrał już 314 meczów, w których 83 razy zachowywał czyste konto. Na zegarku już ponad 28 tysięcy minut, a to oznacza, że w najbliższych rozgrywkach powinien przekroczyć granicę 30 tysięcy!

Łukasz Fabiański podpisał kontrakt do końca przyszłego sezonu. Po obu stronach jest jednak furtka, dzięki której będzie można ponowić ten ruch. Warto dodać, że w maju 2023 roku Polak będzie miał już 38 lat. To może oznaczać, że podpisał ostatni kontrakt w Premier League. Coraz bliżej bowiem do piłkarskiej emerytury, chociaż patrząc na jego postawę w najlepszej lidze świata, można mieć wątpliwości, czy trzeba się spieszyć.