Oficjalnie: Leo Borges piłkarzem Pogoni Szczecin

11.07.2022

Do rozpoczęcia nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy pozostało zaledwie kilka dni, ale wyścig zbrojeń nadal trwa. Pogoń potwierdziła wczoraj zakontraktowanie Leo Borgesa – Brazylijczyka, który występował ostatnio w rezerwach FC Porto. 

Podczas letniego okna transferowego w PKO BP Ekstraklasie byliśmy już świadkami kilku ciekawych ruchów. Do tego grona zalicza się z pewnością sprowadzenie Leo Borgesa przez Pogoń Szczecin. 21-latek reprezentował ostatnio barwy rezerw FC Porto i na zapleczu portugalskiej elity rozegrał 19 spotkań. Borges był do Portugalii wypożyczony z brazylijskiego Internacional. Teraz przeniesie się do Szczecina.

Drugie wzmocnienie Pogoni

Leo Borges to brazylijski lewy obrońca, który związał się z „Portowcami” trzyletnim kontraktem. O miejsce w składzie przyjdzie mu więc w najbliższym czasie rywalizować z Luisem Matą. W tej rywalizacji 21-latek nie musi stać jednak na straconej pozycji, gdyż nawet pomimo swojego młodego wieku, ma na koncie całkiem spore doświadczenie.

Być może Borges zadebiutuje już w niedzielnym meczu z Widzewem Łódź. Niemal pewne wydaje się natomiast, że znajdzie się w gronie rezerwowych. „Portowcy” wciąż mają jednak przed sobą rewanżowe spotkanie z KR Reykjavik, więc możemy się spodziewać, że w ciągu najbliższego tygodnia Brazylijczyk dostanie swoją szansę. Tym samym 21-latek stał się oficjalnie drugim letnim nabytkiem Pogoni Szczecin. Kilka dni temu klub potwierdził transfer Szweda Pontusa Almqvista.