Pogoń rozpoczyna sezon Ekstraklasy od zwycięstwa

17.07.2022

Pogoń Szczecin pokonała Widzew Łódź 2:1 w pierwszym meczu nowego sezonu PKO Ekstraklasy. Portowcy przegrywali 0:1, ale ostatecznie potrafili odwrócić losy meczu i zainkasować trzy punkty.

Mecz nie najlepiej ułożył się dla Pogoni. W 19. minucie na prowadzenie wyszedł Widzew. Piłkę z prawej strony boiska w pole karne dograł Ernest Terpiłowski, a dogodną sytuację na gola zamienił Bartłomiej Pawłowski.

Tempo gry podopiecznych Jensa Gustafssona przez długi czas wydawało się apatyczne i nic nie zapowiadało na to, że Pogoń doprowadzi do remisu jeszcze przed przerwą. Ostatecznie gol na 1:1 padł w 45. minucie – wówczas dośrodkowanie Mariusza Fornalczyka wykończył Luka Zahović.

Portowcy ożywili się po zmianie stron. W 71. minucie po raz kolejny o swoje ponadprzeciętne umiejętności pokazał wprowadzony z ławki Vahan Bichakhchyan. Ormianin otrzymał piłkę przed polem karnym, wymanewrował Juliusza Letniowskigo i pięknym strzałem pokonał Henricha Ravasa!

Pogoń z pewnością nie zaprezentowała swojego najlepszego oblicza, ale ostatecznie zgarnęła trzy oczka. Niedosyt mogą czuć goście, którzy przez długi czas utrzymywali w Szczecinie korzystny wynik, a ostatecznie do Łodzi wracają z niczym.

Pogoń Szczecin – Widzew Łódź 2:1 (1:1)
Gole: 0:1 Pawłowski; 1:1 Zahović; 2:1 Bichakhchyan