Trzecia runda łatwiejsza niż druga? Polskie kluby poznały potencjalnych rywali w Lidze Konferencji

18.07.2022

Polskie kluby nadal przygotowują się do pierwszego starcia w drugiej rundzie eliminacji Ligi Konferencji. Dziś rozlosowano jednak pary kolejnej fazy rozgrywek. Tym samym Lech, Lechia, Raków i Pogoń dowiedziały się z kim być może przyjdzie im się zmierzyć już niebawem. 

Można odnieść wrażenie, że losowanie trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji było dla polskich drużyn zdecydowanie bardziej łaskawe niż losowanie rundy drugiej. Przypomnijmy bowiem, że Lechowi przyjdzie zmierzyć się z Dinamo Batumi, Raków Częstochowa zmuszony będzie stawić czoła Astanie, Pogoń zagra z Broendby, a Lechia Gdańsk poszuka szczęścia w dwumeczu z Rapidem Wiedeń.

Spora szansa

W trzeciej rundzie eliminacji Lech miałby zmierzyć się ze zwycięzcą pary Vikingur/The New Saints, Raków czekałoby starcie z lepszym z dwójki Spartak Trnawa/Newtown, o wiele łatwiejsze zadanie niż w drugiej rundzie miałaby Lechia, na którą potencjalnie oczekuje Aris Limassol lub Neftci Baku. Największego pecha miała w losowaniu Pogoń, która już w drugiej rundzie nie ma łatwego życia. Na zwycięzcę pary Pogoń/Broendby czeka lepszy w dwumeczu FC Basel/Crusaders.

  • Lech Poznań/Dinamo Batumi – Vikingur/The New Saints
  • Raków Częstochowa/FK Astana – Spartak Trnawa/Newtown
  • Pogoń Szczecin/Broendby – FC Basel/Crusaders
  • Lechia Gdańsk/Rapid Wiedeń – Aris Limassol/Neftci Baku

Gdyby wszystkie polskie kluby zdołały wywalczyć awans do kolejnej fazy eliminacji to zdecydowanym faworytem swojego meczu byłby Lech, a z rywalem na swoim poziomie zmierzyłyby się Raków i Lechia. Spory problem z ewentualnym awansem dalej może mieć jednak Pogoń, gdyż FC Basel, które najprawdopodobniej będzie górą w starciu z Crusaders, byłoby murowanym faworytem dwumeczu.