Żaden Manchester City. W Anglii najwięcej bramek strzela… spadkowicz Premier League
11.11.2018

Anglia, Premier League, najlepsze drużyny, najlepsi piłkarze… Piłka nożna na Wyspach to “produkt” śledzony i pożądany na całym świecie. Ogromne pieniądze, które kluby dostają m.in. z praw telewizyjnych, pomagają w kupowaniu klasowych zawodników. Jeśli do tego dochodzi bogaty właściciel, można się spodziewać, że trenerowi nie pozostaje nic innego, niż spełnianie swojej wizji.

Takim klubem niewątpliwie jest Manchester City, odkąd na stołku menedżerskim zasiadł Pep Guardiola. Hiszpan ściągnął wielu zawodników, którzy pasowaliby do jego filozofii i to zaprocentowało. Jak wcześniej Barcelona, potem Bayern, tak teraz “Obywatele” są drużyną dominującą i niezwykle ofensywną. Jak wiadomo łączy się to z dużymi liczbami w statystykach zdobytych bramek, w których City najczęściej przoduje.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Okazuje się jednak, że w tym momencie jest w Anglii zespół, który ma więcej trafień niż podopieczni Guardioli. Poinformował o tym, nieprzypadkowo, profil… Championship, czyli zaplecza Premier League. To właśnie drużyna z tej ligi najwięcej razy umieszczała piłkę w siatce rywali, biorąc pod uwagę cztery najwyższe klasy rozgrywkowe.

Dzięki rozgromieniu Leeds United 4:1, West Bromwich Albion ma na koncie już 37 ligowych bramek. Manchester City, nawet po uwzględnieniu derbów z United, ma 36 trafień, będąc oczywiście najskuteczniejszym klubem Premier League. Trzeba jednak pamiętać, że w Championship rozegrano już 17 kolejek, podczas gdy w EPL “jedynie” 12. WBA, które po poprzednim sezonie spadło z elity, mimo wszystko i tak zasługuje na uznanie. Obecnie zawodnicy Darrena Moore’a zajmują piątą lokatę w tabeli.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO