John van den Brom: Wyprawa do Gruzji nie jest dla nas wakacjami

28.07.2022

Lech Poznań pokonał Dinamo Batumi 5:0 w pierwszym spotkaniu II rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji i jest blisko awansu. Jednak jak zapewnia trener mistrzów Polski, Kolejorz nie pojechał do Gruzji na wakacje – celem jest zwycięstwo.

– Wyprawa do Gruzji to nie są wakacje. Warunki są tutaj znakomite, pogoda jest fantastyczna, hotel mamy nad samym morzem. Ale jesteśmy tutaj, aby dobrze zagrać w rewanżu i wygrać – powiedział na wstępie konferencji prasowej Holender.

– Obejrzałem oba mecze Dinama Batumi ze Slovanem Bratysława w I rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Jestem pewny, że jeśli Dinamo zagra tak dobrze, jak wtedy, to staniemy przed trudnym zadaniem – przekonywał van den Brom.

Wraz z zespołem do Gruzji udał się Filip Dagerstal, a więc nowy defensor Lecha. Szwed nie będzie jednak mógł wziąć udziału w meczu, ponieważ nie jest zgłoszony do rozgrywek europejskich.

– W piątek po meczu zostajemy tutaj i będziemy trenować, a dopiero potem wrócimy do Polski. Filip jest częścią drużyny i musi wejść w rytm treningowy, aby być gotowy na niedzielne spotkanie ligowe z Wisłą Płock – wyjaśnił trener.

Początek meczu Dinamo Batumi – Lech w czwartek o godzinie 19:00.